Historia Ośrodka Szkolenia KURSOR sięga roku 1998. Został założony przez dwóch przedsiębiorców Waldemara Sztanderę i Leszka Kaluźniaka. Siedziba firmy znajdowała się na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie, a prowadzone kursy ograniczały się do kategorii A i B prawa jazdy.Pojazdy, które wykorzystywano do tych szkoleń to Opel Corsa i Fiat Punto.

              historia4                     historia5                    historia8

Wychodząc naprzeciw klientom, w niedługim czasie udostępniono Volkswagena Golfa IV oraz Peugeota 206, które były bardzo atrakcyjnymi pojazdami wśród wykorzystywanych wtedy do szkolenia na rynku chełmskim Opli i Fiatów.

                                               historia1                    historia3

Na początku roku 2001 Ośrodek został przeniesiony na ulicę Lwowską 24 – gdzie znajduje się do chwili obecnej. Dało to możliwość rozwinięcia skrzydeł i rozszerzenia oferty szkoleniowej.  Od 1 stycznia 2002 roku Ośrodek został przekształcony w spółkę cywilną zmieniając nazwę z dotychczasowej – Ośrodek Szkolenia Kierowców – na nową – „Ośrodek Szkolenia KURSOR”.

                                                                               firma1

Rozwój firmy następował płynnie i dynamicznie, a kadra pracowników stale się powiększała. Na przełomie 2005 i 2006 roku, KURSOR posiadał już nie tylko szkolenia w kategoriach prawa jazdy takich jak: A, B, B+E, C, C+E ale także oferował szeroki wachlarz szkoleń zawodowych. Były to m.in. szkolenia w zakresie:

  • Operator wózków widłowych,
  • Przewóz materiałów niebezpiecznych ADR,
  • Operator koparko-ładowarki,
  • Instruktor nauki jazdy,
  • Tankowanie gazem LPG.

W roku 2006 Ośrodek Szkolenia KURSOR został przekształcony w spółkę jawną i w takiej formie funkcjonuje do dziś.

Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą instruktorów i wykładowców, posiada szeroko rozbudowane zaplecze dydaktyczne oraz różnorodny park maszynowy.

Sale wykładowe są przestronne, dobrze oświetlone, klimatyzowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny (komputery z dostępem do Internetu, tablicę multimedialną, projektory).

Jako jeden z niewielu ośrodków na naszym terenie „KURSOR” posiada: motocykle do szkoleń w ramach kat. AM, A1, A2 i A prawa jazdy, kilkanaście samochodów osobowych, kilka pojazdów ciężarowych oraz nowoczesny autobus wykorzystywany do szkolenia na kat. D prawa jazdy.

Oprócz wymienionych pojazdów Ośrodek dysponuje również infrastrukturą przystosowaną do szkoleń zawodowych w postaci koparko ładowarek i wózka widłowego. Zajęcia praktyczne na sprzęt specjalistyczny odbywają się na wydzielonym terenie należącym do firmy „KURSOR”, na którym znajduje się budynek z salą wykładową oraz pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi.

Profesjonalne zarządzanie, zaangażowanie pracowników oraz ukierunkowanie na satysfakcję klienta składa się na wysoką jakość oferowanych przez Ośrodek Szkolenia „KURSOR” usług szkoleniowych. Dowodem tego jest posiadany certyfikat jakości ISO 9001:2008 , akredytacja Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz status Super OSK.